Czytaj więcej

dr Sara Abrahamsson

Norweski Instytut Zdrowia Publicznego
dr Sara Abrahamsson (Norweski Instytut Zdrowia Publicznego) – badaczka w Centrum Płodności i Zdrowia w Norweskim Instytucie Zdrowia Publicznego w Oslo. Posiada tytuł doktora ekonomii Norweskiej Szkoły Ekonomii i specjalizuje się w ekonomii pracy i zdrowia oraz ekonomii edukacji. Jej badania koncentrują się na zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży w okresie szkolnym, szczególnie na wpływie polityki szkolnej, w tym zmian technologicznych w klasie, na wyniki w nauce i samopoczucie psychiczne.
Czytaj więcej

Tomasz Bilicki

Inicjatywa RE-START, EduAkcja
Tomasz Bilicki (Inicjatywa RE-START, EduAkcja) – pedagog, absolwent kilkuset godzin szkoleń w zakresie leczenia zaburzeń zdrowia psychicznego. Interwencji kryzysowej uczył się na Florydzie. Ukończył również studia podyplomowe, min. z psychologii motywacji (Uniwersytet SWPS) i psychotraumatologii (Uniwersytet Gdański). Uczył się także na Uniwersytetach: Stanforda, w Utrechcie, Medycznym Harvarda. Pracuje z nastolatkami. Nauczyciel dyplomowany. Ekspert EduAkcji.
Czytaj więcej

dr Konrad Ciesiołkiewicz

Prezes Fundacji Orange
dr Konrad Ciesiołkiewicz – prezes Fundacji Orange, zajmującej się edukacją informacyjną, cyfrową i medialną. Przewodniczący rady Fundacji Dorastaj z Nami, świadczącej wsparcie socjalne, prawne, psychologiczne i edukacyjne dla dzieci i rodzin, w których rodzic poniósł śmierć lub stracił zdrowie pełniąc służbę publiczną. Jest alureatem Nagrody Korczaka w 2023 i od tego roku pełnomocnikiem rektora Uczelni Korczaka. Z wykształcenia jest psychologiem, politologiem, doktorem nauk społecznych.
Czytaj więcej

Ewa Domańska

NASK-PIB
Ewa Domańska (NASK-PIB) – ekspertka Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń w NASK-PIB, kieruje Zespołem ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży przed Zagrożeniami w Internecie. Specjalizuje się w problematyce nadużywania internetu i urządzeń cyfrowych oraz wpływu mediów społecznościowych na dzieci i młodzież. Prowadzi szkolenia dla uczniów, kadry pedagogicznej, rodziców oraz funkcjonariuszy policji ds. profilaktyki. Jest autorką materiałów edukacyjnych i popularyzatorskich dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie.
Czytaj więcej

mgr Ewa Dziemidowicz

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
mgr Ewa Dziemidowicz (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) – psychoterapeutka, trenerka, ekspertka ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie, pracuje w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS). Pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzicami w Poradni „Dziecko w Sieci” FDDS. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie bezpieczeństwa online, dotyczące m.in. cyberprzemocy, sekstingu, problemu uwodzenia w sieci, uzależnień od nowych technologii.
Czytaj więcej

mgr Joanna Flis

Pracownia pomocy psychologicznej
mgr Joanna Flis – psycholożka, psychoterapeutka, doktorantka. Autorka książek i publikacji z zakresu zdrowia psychicznego. Twórczyni podcastu Madame Monday po dorosłemu. Ekspertka w projekcie Młode Głowy.
Czytaj więcej

Zuzanna Gawlik

3 Liceum Oogólnokształcące im. płk Dionizego Czachowskiego w Radomiu
Zuzanna Gawlik (3 Liceum Oogólnokształcące im. płk Dionizego Czachowskiego w Radomiu) – członkini doradczego panelu przy Polskim Centrum Programu Safer Internet. Miała już ona okazję wypowiadać się na konferencjach czy panelach takich jak creathon, konferencja mic, szkolenie insafe/inhope. Ponadto Zuzia w wolnych chwilach zgłębia nauki filozoficzne oraz interesuje się sytuacją geopolityczną w różnych zakątkach świata, co daje oryginalny pogląd na problemy z którymi mierzy się młodzież.
Czytaj więcej

Justyna Gill-Maćkiewicz

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Justyna Gill-Maćkiewicz (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) – psychoterapeutka w Poradni Dziecko w Sieci (FDDS). Ukończyła całościowe szkolenie w psychoanalitycznie zorientowanej psychoterapii indywidualnej i grupowej w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”. Ukończyła stopień podstawowy i zaawansowany szkolenia z MBT – Mentalization Based Treatment oraz Lighthouse Parenting Programme. Doświadczenie zawodowe zdobywała na licznych stażach m.in. w Szpitalu Bielańskim czy Akademickim Ośrodku Psychoterapii. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.
Czytaj więcej

mgr inż. Rafał Górski

Prezes Instytut Spraw Obywatelskich
mgr inż. Rafał Górski (Instytut Spraw Obywatelskich) – Prezes Instytut Spraw Obywatelskich. Na frontach kampanii obywatelskich od 1995 roku. Inicjator kampanii „Ratuj dzieci przed telefonami!”. Redaktor ekspertyzy „Ratuj Dzieci! Edukacja technologiczna: e-uzależnienia i elektrosmog”. Od 2014 roku odpowiada za program kursu „Kuźnia Kampanierów”, w ramach którego kursantów obowiązuje zakaz używania telefonów. Uczestnik Parlamentarnego Zespołu ds. Cyberbezpieczeństwa Dzieci. Redaktor naczelny Tygodnika Spraw Obywatelskich.
Czytaj więcej

Alicja Kost

Blog mataja.pl
Alicja Kost (Blog mataja.pl) – autorka książek dla rodziców, popularyzatorka nauki i blogerka obecna w sieci i mediach od ponad dekady. Prywatnie mama trójki.
Czytaj więcej

mgr Olimpia Lipska

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku
mgr Olimpia Lipska – psycholog i pedagog. Pracuje głównie z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami. Uczestniczka wielu szkoleń np. Przyjaciele Zippiego, Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej czy Kids Skills oraz I'm Proud of You.
Czytaj więcej

Paulina Masłowska

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Paulina Masłowska (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) – radca prawny; specjalistka w zakresie praw dziecka, prawa karnego i rodzinnego; reprezentuje dzieci pokrzywdzone przestępstwami w postępowaniach karnych, współpracuje z organizacjami pozarządowymi; autorka publikacji dotyczących prawnej ochrony małoletnich, programów szkoleniowych na temat interwencji na rzecz dziecka krzywdzonego oraz wymiaru sprawiedliwości przyjaznego dzieciom.
Czytaj więcej

mgr Paweł Ogrodzki

NASK-PIB
mgr Paweł Ogrodzki (NASK-PIB) – trener i edukator. Ekspert Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń NASK-PIB. Prowadzi warsztaty i szkolenia na rzecz zdrowej i bezpiecznej relacji użytkowników z nowymi technologiami. Pracuje w szczególności z dziećmi i młodzieżą, a także z rodzicami oraz nauczycielami. Ma wieloletnie doświadczenie we współtworzeniu, realizacji i wspieraniu projektów edukacyjnych, artystycznych i rozwojowych (np. program warsztatów Slot Art Festivalu czy grupy wsparcia dla ojców w Fundacji Sto Pociech)
Czytaj więcej

Kamil Oleszkiewicz

NASK-PIB
Kamil Oleszkiewicz (NASK-PIB) – specjalista w zakresie edukacji cyberbezpieczeństwa, komunikacji kryzysowej i promocyjnej. Prowadzi szkolenia i seminaria z zakresu przeciwdziałania dezinformacji. Trener umiejętności miękkich i wystąpień publicznych. Działacz społeczny w ramach programów Unii Europejskiej. Doświadczenie zdobywał w organizacjach pozarządowych i non-profit.
Czytaj więcej

Maja Olszewska

Niepubliczne katolickie liceum ogólnokształcące im. św. Jana Bosko
Maja Olszewska (Niepubliczne katolickie liceum ogólnokształcące im. św. Jana Bosko) – członkini doradczego panelu młodzieżowego przy Polskim Centrum Programu Safer Internet. Działa również jako BIK Youth ambassador. Brała aktywny udział w wydarzeniach takich jak konferencja SIF 2023, konferencja Content with Conscience 2024, szkolenie INSAFE/INHOPE, oraz konferencja z okazji DBI 2024.
Czytaj więcej

dr hab. n. med. Maciej Pilecki

Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
dr hab. n. med. Maciej Pilecki (Klinika Psychiatrii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży Katedry Psychiatrii UJCM) – specjalista psychiatrii, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta i superwizor PTP, kierownik Kliniki Psychiatrii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży UJ CM i Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży
Czytaj więcej

prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski (Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu) – profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pomysłodawca, kierownik i wykonawca ponad sześćdziesięciu międzynarodowych i krajowych projektów badawczych, w tym prestiżowych projektów międzynarodowych tj. ECIP, EU Kids Online, ySkills (Horyzont 2020), Lights4Violence (Horyzont 2020). Członek Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Członek Zespołu ds. Zespołu ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom Behawioralnym
Czytaj więcej

Boris Radanovic

SWGfL – South West Grid for Learning
Boris Radanovic (SWGfL – South West Grid for Learning) – specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa w Internecie i współpracował z Komisją Europejską podczas misji eksperckich w różnych krajach. Jest także byłym członkiem Rady Zaufania i Bezpieczeństwa na Twitterze i obecnym członkiem Rady ds. Bezpieczeństwa Roblox, a także członkiem grupy ad hoc ENISA ds. podnoszenia świadomości, przewodniczącym IEEE 7004 oraz wygłosił setki prezentacji na temat bezpieczeństwa w Internecie dla różnych interesariuszy.
Czytaj więcej

mgr Anna Rywczyńska

NASK-PIB
mgr Anna Rywczyńska (NASK-PIB) – Przewodnicząca konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”. Kierowniczka Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń w NASK oraz Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet. Ekspertka w dziedzinie technologii cyfrowej w kontekście zjawisk kulturowych i praktyk społecznych. W 2018 r. uwzględniona w „Liście 100 osób, które przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce".
Czytaj więcej

mgr Anna Słupska

NASK-PIB
mgr Anna Słupska (NASK-PIB) – psycholog, psychoterapeutka, ekspertka Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń w NASK-PIB, pracuje w Zespole ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży przed Zagrożeniami w Internecie. Specjalizuje się w cyberprofilaktyce, problematyce cyberprzemocy, analizie środowiska internetowego pod kątem szans i zagrożeń w kontekście rozwoju dzieci i młodzieży. Prowadzi szkolenia dla uczniów, kadry pedagogicznej, rodziców oraz funkcjonariuszy policji ds. profilaktyki. Współtworzy materiały edukacyjne i popularyzatorskie.
Czytaj więcej

Niels Van Paemel

Child Focus
Niels Van Paemel (Child Focus) – od 2015 r. pracuje jako doradca polityczny w Child Focus, belgijskiej fundacji na rzecz dzieci zaginionych i wykorzystywanych seksualnie. Dzięki wykształceniu w dziedzinie nauk o wychowaniu oraz rozwiązywaniu konfliktów i rozwoju (tytuł magistra) na Uniwersytecie Gandawskim we Flandrii Niels zdobył wiedzę specjalistyczną w szerokim zakresie, od zapobiegania po rzecznictwo, w tematyce wykorzystania seksualnego nieletnich: udostępniania intymnych zdjęć bez zgody (NCII), szantażu/prób wyłudzenia pod groźbą udostępnienia materiałów o charakterze seksualnym (sextortion), uwodzenia dzieci w Internecie (grooming) i przemocy ze względu na płeć w Internecie.
Czytaj więcej

mgr Marta Wojtas

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
mgr Marta Wojtas (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) – absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego i Studium Komunikacji Międzykulturowej Uniwersytetu w Tampere w Finlandii, Studium Trenerów Grupowych LPS, szkoleń MBT-C i Lighthouse Parenting Programme. W trakcie Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji.
W Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę koordynuje prace Poradni Dziecko w Sieci, pracuje indywidualnie z młodzieżą i rodzicami.
Prowadzi grupy rozwojowe i edukacyjne. Szkoli profesjonalistów z Polski i zagranicy w zakresie ochrony dzieci przed zagrożeniami online.
Czytaj więcej

Łukasz Wojtasik

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Łukasz Wojtasik (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) – Ekspert do spraw bezpieczeństwa dzieci w internecie. Od 25 lat związany Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS). Autor pierwszej polskiej kampanii społecznej związanej z problematyką zagrożeń online „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie” (2004). Inicjator, autor kilkudziesięciu kampanii społecznych i programów edukacyjnych na rzecz bezpieczeństwa dzieci w sieci. Certyfikowany trener, propagator Domowych Zasad Ekranowych. Autor serii książek dla dzieci "Sieciaki".
Czytaj więcej

dr hab. Małgorzata Wójcik

Uniwerystet SWPS
dr hab. Małgorzata Wójcik (Uniwerystet SWPS) – dr hab. nauk społecznych w zakresie psychologii, profesor Uniwersytetu SWPS i prodziekan w katowickim wydziale. W swojej pracy zajmuje się badaniem powodów i przejawów bullyingu oraz dynamiką grup rówieśniczych. Wraz z zespołem opracowuje i wdraża innowacyjne programy edukacyjne zapobiegające bullyingowi. Obecnie wdraża zintegrowany program monitorowania i zapobiegania przemocy rówieśniczej „RESQL”w szkołach podstawowych i średnich.
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję