Czytaj więcej

Beata Bielińska

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Psycholożka, psychoterapeutka. Absolwentka Psychologii na UKSW, oraz Poradnictwa psychologicznego i interwencji kryzysowej na APS. Ukończyła szkolenie z psychoterapii w Ośrodku INTRA. W Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę pracuje w 116 111 - telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży oraz w poradni “Dziecko w sieci”. Prowadzi psychoterapię oraz konsultacje z rodzicami, dziećmi i młodzieżą dotyczące problemów bezpieczeństwa w sieci, nadużywania współczesnych mediów.
Czytaj więcej

Ewa Dziemidowicz

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Psychoterapeutka, trenerka, ekspertka ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie, pracuje w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS). Pracuje z dziećmi, młodzieżą i rodzicami w Poradni „Dziecko w Sieci” FDDS. Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie bezpieczeństwa online, dotyczące m.in. cyberprzemocy, sekstingu, problemu uwodzenia w sieci, uzależnień od nowych technologii. Współtworzy ośrodek terapeutyczny dla dzieci, młodzieży i rodzin Poza Centrum DOM.
Czytaj więcej

Stefanie Fächner

klicksafe, Medienanstalt Rheinland Pfalz
Stefanie Fächner jest konsultantką ds. edukacji medialnej, pracuje w niemieckim centrum programu Safer Internet klicksafe i była członkinią projektu SELMA, którego celem jest walka z mową nienawiści w internecie. Wcześniej była pracownikiem naukowym i dydaktycznym na Uniwersytecie Pedagogicznym w Schwäbisch Gmünd i w Szkole Wyższej Mediów w Stuttgarcie. Stefanie zdobyła praktyczne doświadczenie w zakresie edukacji medialnej dzieci i młodzieży, pracując jako freelancerka na rzecz państwowego centrum mediów landu Badenii-Wirtembergii (LMZ BW). Tytuł magistra uzyskała na Uniwersytecie w Augsburgu.
Czytaj więcej

Prof. Tomasz Grzyb

Uniwersytet SWPS
Tomasz Grzyb jest psychologiem zajmującym się psychologią wpływu społecznego. Interesuje się także metodologią badań psychologicznych, marketingiem i nowymi technologiami. Pracę naukową łączy z praktyką marketingową. Prowadzi szkolenia w dziedzinie psychologii społecznej, manipulacji i perswazji. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej.
Czytaj więcej

Dr Karol Jachymek

Uniwersytet SWPS
Kulturoznawca, filmoznawca, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Współtwórca i wykładowca School of Ideas – nowoczesnego kierunku służącego projektowaniu innowacji społecznych i biznesowych. Ekspert w obszarze edukacji, kultury młodzieżowej, zmian generacyjnych, komunikacji w (nowych) nowych mediach i trendów w popkulturze. Prowadzi szkolenia dla młodzieży i dorosłych z zakresu edukacji medialnej, (pop)kulturowej i filmowej, a także technik kształcenia na odległość, myślenia projektowego (Design Thinking) i tworzenia innowacji społecznych. Współpracuje m.in. z Uniwersytetem Dzieci, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją Szkoła z Klasą, Filmoteką Szkolną, Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, KinoSzkołą i Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.
Czytaj więcej

Dr Joanna Kołak

Uniwersytet w Salford
Dr Joanna Kołak jest badaczką na Wydziale Psychologii na Uniwersytecie Salfordzkim (UK). Specjalizuje się w rozwoju dwujęzycznym i rozwoju dzieci w świecie mediów cyfrowych. Bada między innymi potencjał edukacyjny mediów dla dzieci. Jest autorką narzędzi do oceny potencjału edukacyjnego aplikacji na tablety dla dzieci w wieku przedszkolnym. Popularyzuje wiedzę o dwujęzyczności i rozwoju dzieci w świecie mediów cyfrowych na swojej stronie (www.joannakolak.com) oraz na Instagramie (@joanna_kolak).
Czytaj więcej

Wojciech Orliński

Collegium Civitas
Absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, autor szeregu książek, w tym: "Internet. Czas się bać" oraz "Człowiek, który wynalazł Internet - biografia Paula Barana". W latach 1997-2021 dziennikarz "Gazety Wyborczej", obecnie nauczyciel.
Czytaj więcej

Agnieszka Politańska

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła pięcioletnie szkolenie psychoterapeutyczne organizowane przez Fundację KONTEKST na rzecz Rozwoju Psychoterapii i Terapii Rodzin. W Poradni Dziecko w Sieci prowadzi konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną dzieci i nastolatków doświadczających trudności w rzeczywistości online, wspiera rodziców w procesie wychowawczym w kontekście bezpieczeństwa w internecie, współprowadzi konsultacje rodzinne.
Czytaj więcej

Prof. Jacek Pyżalski

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Jacek Pyżalski jest profesorem na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pomysłodawca, kierownik i wykonawca ponad sześćdziesięciu międzynarodowych i krajowych projektów badawczych. Autor licznych publikacji. Trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz edukacji medialnej. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej. Członek Rady Centrum Edukacji Obywatelskiej. Specjalista Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.
Czytaj więcej

Marta Wojtas

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Psycholożka, trenerka. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego i Studium Komunikacji Międzykulturowej Uniwersytetu w Tampere w Finlandii. Przeprowadziła szereg treningów profilaktycznych i rozwojowych dla dzieci i młodzieży. Realizuje działania edukacyjne szkoląc profesjonalistów z Polski i zagranicy w zakresie ochrony dzieci przed zagrożeniami online. W FDDS koordynuje Poradnię Dziecko w Sieci, wspiera dobre rodzicielstwo cyfrowe i prowadzi grupy rozwojowe.
Czytaj więcej

Dr Małgorzata Wójcik

Uniwersytet SWPS
Małgorzata Wójcik – dr nauk społecznych , adiunkt i prodziekan w katowickim wydziale Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. W swojej pracy zajmuje się badaniem powodów i przejawów przemocy szkolnej oraz dynamiki grup rówieśniczych. Wraz z zespołem opracowuje i wdraża innowacyjne programy edukacyjne zapobiegające przemocy szkolnej. Obecnie wdraża zintegrowany program monitorowania i zapobiegania przemocy rówieśniczej „RESQL”. Autorka publikacji naukowych i podręczników.
Czytaj więcej

Jakub Zgierski

Superkami
Producent i projektant narracji gier wideo w firmie Superkami. Twórca międzynarodowego festiwalu Games for Impact (2018–2021), poświęconego społecznemu i kulturowemu wymiarowi gier wideo. Przez 6 lat współtworzył, jako kurator, program Filmoteki Narodowej–Instytutu Audiowizualnego – w tym najdłuższy w historii tej instytucji cykl Teraz–Wtedy, poświęcony polskiemu kinu dokumentalnemu. Eseista związany z Dwutygodnik.com. Redaktor i tłumacz książek o kulturze audiowizualnej i sztuce współczesnej.
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję